Blog

Bieneleve / Kultura  / Crème de la crème czyli słodka śmietanka na najgorszy dzień roku

Crème de la crème czyli słodka śmietanka na najgorszy dzień roku

 Crème de la crème czyli słodka śmietanka na najgorszy dzień roku

 

Znacie pojęcie „Blue Monday”? Podobno to najbardziej depresyjny dzień roku, wyliczony algorytmicznie przez brytyjskiego naukowca. Zimowa aura, koniec magii świąt, porzucone postanowienia noworoczne… zły humor mamy jak w banku. Kumulację zła przewidziano w tym roku  na 16tego stycznia.  No chyba że się nie damy i profilaktycznie zadbamy o pakiet przyjemności i rozrywek.

kadr z filmu "The Dressmaker" 2015

kadr z filmu „The Dressmaker” 2015

  • The dressmaker: Możemy np. obejrzeć film. Najlepiej taki z wciągającą fabułą, pięknymi ujęciami i tematyką, którą lubimy. Mój ostatni typ to „Projektantka” . Nie dajcie się zwieść lekkiemu tytułowi. To skomplikowana, trochę teatralna,  genialnie opowiedziana historia. Główna rola Kate Whinslet powala. Swoją partię pięknie zagrał też flagowy model maszyny do szycia Singer, czerwone atłasy i … suknie ślubne (beza i niebeza).

 

  • Leki na Focha: Jeśli czujecie, że coś zaczyna Was łapać – Foch albo syndrom Bridezilli, znalazłam zupełnie nieszkodliwe i niezawierające substancji narkotycznych tabletki. Weronika z kreatywnego bloga Mavelo stworzyła specyfiki „Na małego focha” czy  „Na duże smutki” , więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

  • Nowy rok Nowa ja: O krótkotrwałej determinacji do zgubienia zeszłorocznych kilogramów albo poprawieniu formy chyba nie trzeba pisać. Choćbyśmy się zarzekały, że nie, to większość z nas miewa takie postanowienia. W grupie Panien Młodych odsetek jest chyba najwyższy. Jeśli szukacie inspiracji jak to zrobić z głową, to polecam Kingę Paruzel i jej Akcję Regenerację.

 

 

 A jeśli dodatkowo chcecie podszkolić swój francuski, możecie wydrukować sobie  taki oto obrazek :

26cc147e0a56759e8f30a0e663f49304

 

  • Quiz, któż nie lubi Quizów?:  Tym bardziej jeśli właśnie stoicie przed wyborem „W jakim stylu zorganizować swoje przyjęcie weselne?” Niby zabawa, ale niezdecydowanych może „pchnie” w odpowiednią stronę. Wchodźcie na Junebug! 
WeddingHair1930s

brides.com

  • Zbrodnia fryzjera: Pamiętacie ślubne fryzury, które królowały 10-15 lat temu? Uklejone śróbkoloczki, tysiące wsuwek i madame pompadour gotowa. Za takie zbrodnie na pewno istnieje specjalny, fryzjerski krąg w piekle. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie uczesania były popularne wśród naszych babć i praprababć, prześledźcie artykuł na Brides.com.

 

 

 

1 Comment
  • Eliz
    13 stycznia 2017 at 17:22

    Właśnie odkryłam Twojego bloga i się zakochałam <3 Co prawda ślub mam już za sobą, ale nadal chętnie czytam o gorączce przygotowań czy kulisach powstawania wymarzonej kreacji. Świetny post!

Post a Comment


Polecane posty

Najciekawsze wpisy na dobry początek
ac_by35mmweddingphotography-4lr-copy

7 wspaniałych

Poznaj topowych projektantów ślubnych na nadchodzący sezon!

l_amoureuse03_jpg_8588_north_1160x_white

Tkaniny na lato

Jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej na suknie ślubne w sezonie letnim?

Woman enjoying mug of coffee when sitting on floor

Inspirujące miejsca w sieci

Moja lista inspirujących adresów w sieci.

Designer taking measurements for a wedding dress

Pierwsza przymiarka

Twoja pierwsza przymiarka! Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

Mokasyny
Do not criticize another, until you have walked a mile in his moccasin. American Indian proverb